برخی از دوندگان به وزن اهمیت زیادی می دهند و تحقیقات نشان می دهد که شما انرژی هوازی بیشتری را با کفش های سنگین تر مصرف می کنید.

کفش‌های سبک‌تر مانند کفش ورزشی مردانه معمولاً بالشتک کمتری دارند که می‌تواند احساس سریع‌تری به آن‌ها بدهد، اما فوم‌های جدید زیره‌ی جدید اکنون یک سواری مجلل را بدون اضافه کردن وزن زیادی به کفش امکان‌پذیر می‌کنند.

اگر مسافت های طولانی را طی می کنید، ممکن است مقداری بالشتک اضافی گزینه بهتری باشد، زیرا جذب ضربه را فراهم می کند.

برای آزمایش نرمی، ما به آزمایشگاه کفش خود می رویم تا پاشنه و جلوی پا را به صورت جداگانه اندازه گیری کنیم، زیرا تجربه کلی می تواند بر اساس جایی که یک دونده به سمت پایین لمس می کند و انگشتان پا از آن خارج می شود، متفاوت باشد.

نمرات بالشتک در مقیاس 1 تا 100 داده می شود که یکی محکم ترین است. یک کفش با احساس سخت‌تر لزوماً فاقد بالشتک نخواهد بود، و طبق برخی تحقیقات بیومکانیکی، زیره میانی خیلی نرم در واقع می‌تواند نیروی ضربه را افزایش دهد.

علاوه بر این آمارهای کلیدی، ما به ویژگی‌های پایداری کفش ورزشی نیز نگاه می‌کنیم. انعطاف پذیری و بازگشت انرژی به شما کمک می کند تا کسی را که دوست دارید پیدا کنید.

همچنین، حتماً قطره کفش دویدن را در نظر بگیرید که گاهی اوقات به آن افست می گویند که تفاوت بین اندازه پاشنه و جلوی پا است، یا اینکه چقدر انگشتان پا به زیر پاشنه پایتان می افتند.

این مهم است زیرا یک افت بیشتر می تواند منجر به ضربه بیشتر پاشنه شود و همچنین مقداری فشار را از ساق پا به سمت بالا و به سمت زانو منتقل می کند.

برعکس، یک آفست کمتر آن بار را در طول چرخه راه رفتن به سمت ساق پا و آشیل به سمت پایین‌تر زنجیره حرکت منتقل می‌کند.

هیچ یک از گزینه ها لزوما بهتر از دیگری نیست. هنگام تصمیم گیری در مورد افتادن کفش، با در نظر گرفتن مکانیک های دویدن شخصی و سابقه آسیب دیدگی، آنچه را که برای شما طبیعی تر و راحت تر است را انتخاب کنید.

بسیاری از کفش ها بین 8 تا 12 میلی متر افت دارند، اما برخی از کفش ها کمتر از 6 میلی متر دارند. تعداد کمی بر اساس طرح های مینیمالیستی هیچ افتی ندارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *