موادی مانند گوشت گاو، گوشت خوک، مرغ، ذرت، سویا، مواد بسته بندی و انرژی… تولید و قیمت گذاری این کالاها توسط نیروهای بازار با توجه به ادوات کشاورزی علیزاده عرضه و تقاضا که دائماً در حال تغییر هستند، تعیین می شود که ما بر آنها کنترل محدودی داریم یا هیچ کنترلی نداریم.

این عوامل شامله، از جمله، الگوهای آب و هوا در سراسر جهان، شیوع بیماری، سطح جهانی موجودی عرضه و تقاضا است.

برای غلات و سایر مواد تشکیل دهنده خوراک و همچنین سیاست های کشاورزی و انرژی دولت های داخلی و خارجی.

نوسانات در هزینه های کالا و مواد خام ما به طور مستقیم بر حاشیه ناخالص و سودآوری ما تأثیر می گذارد.

نگرانی فزاینده در مورد تغییرات آب و هوایی نیز ممکن است منجر به افزایش مقررات عملیات کشاورزی کارخانه شود.

ادوات

مقررات می تواند به شکل مالیات کربن و/یا کاهش گازهای گلخانه ای مورد نیاز باشد.

هر کدام تأثیر منفی بر عملیات کشاورزی کارخانه خواهد داشت و هر کدام در رادار بزرگترین تولیدکنندگان گوشت، لبنیات و غذاهای دریایی جهان قرار دارند.

همانطور که تایسون در پرونده 10-K 2019 خود به سرمایه گذاران هشدار داد، “افزایش مقررات دولتی برای محدود کردن انتشار دی اکسید کربن و سایر گازهای گلخانه ای در نتیجه نگرانی در مورد تغییرات آب و هوایی ممکن است منجر به افزایش هزینه ها، هزینه های سرمایه ای و سایر تعهدات مالی برای ما شود.”

برخی از کشورها در حال حاضر در حال بررسی اعمال مقررات مربوط به انتشار کربن در عملیات کشاورزی کارخانه هستند. آلمان در نظر دارد هفت درصد مالیات بر ارزش افزوده فعلی گوشت (VAT) را به 19 درصد افزایش دهد.

دانمارک، نیوزلند و سوئد در حال ارزیابی اقدامات مشابه هستند. در ماه مه 2020، کمیسیون اتحادیه اروپا راهبرد «مزرعه تا دوشاخه» خود را که جزئی از قرارداد سبز جدید اتحادیه اروپا است، اعلام کرد.

علاوه بر محدود کردن سهم کشاورزی کارخانه‌ای در تغییرات آب و هوایی، این استراتژی شامل الزامات برچسب‌گذاری اجباری است.

برای «توانمندسازی مصرف‌کنندگان برای انتخاب رژیم‌های غذایی سالم و پایدار» از طریق اطلاع‌رسانی به خریداران در مورد «جنبه‌های تغذیه‌ای، آب و هوایی، محیطی و اجتماعی محصولات غذایی» طراحی شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *