لامپ های ال ای دی در کجا استفاده می شود؟ نورپردازی LED تقریباً امکانات کاربردی نامحدودی دارد روشنایی برجسته، روشنایی عمومی و غیره.

در واقع لامپ یو وی در طیف گسترده ای از رنگ های روشن در دسترس است از 1700K که مربوط به شدت نور یک شمع در 6500K است که مطابق با نور روز است با شاخص رندر رنگ بین 90 تا 100. CRI 100 از نور خورشید است.

لامپ دارای یک پرتو نور است که به آن زاویه یا زاویه باز نیز می گویند تشعشع از 8 درجه تا 360 درجه که اجازه می دهد تا حد امکان تلفات درخشندگی را کاهش دهد.

بنابراین نور این خلاصه از توصیه های علمی SCHERE در مورد خطرات بالقوه سلامت انسان ناشی از دیودهای ساطع کننده نور (LED) برخی از نکات کلیدی این توصیه را پوشش می دهد و فراتر از برگه اطلاعات است.

نظر علمی جستجو برای ترجمه های موجود پیوند قبلی همچنین شامل یک چکیده و یک خلاصه کوتاه تر اما فنی تر است.

اطلاعات مربوط به داده ها، روش شناسی و جنبه های علمی LED ها و اثرات تابش نوری بر روی پوست و چشم نیز در این نظر گنجانده شده است، اما در اینجا تکرار نمی شود.

آیا این خطر برای گروه های آسیب پذیر مانند کودکان و سالمندان بیشتر است؟

کودکان به نور آبی حساس‌تر هستند و در حالی که انتشار آنها لزوما مضر نیست، LEDهای ساطع کننده آبی می‌توانند برای کودکان خردسال بسیار خیره کننده باشند.

طیف های نوری خاصی که از LED ها ساطع می شوند می توانند باعث آسیب شبکیه شوند که در کودکان زیر سه سال نگران کننده است. با این حال، یک استاندارد اروپایی انتشار تشعشعات نوری از اسباب بازی های الکترونیکی را محدود می کند.

بسیاری از نوجوانان خود را برای مدت طولانی در معرض منابع نور LED قرار می دهند و وقت خود را صرف تلفن، تبلت و رایانه می کنند.

آنها همچنین می توانند در معرض منابع نور LED جدید مانند هدست های واقعیت مجازی قرار بگیرند که صفحه نمایش آنها بسیار نزدیک به چشم است.

با این حال، درخشندگی منبع با این کلاه‌ها بسیار کم است، همچنین خطر فراتر رفتن از محدودیت‌های نوردهی بسیار کم است.

علاوه بر این، سازندگان حداکثر مدت استفاده توصیه شده برای این نوع کلاه ایمنی را نشان می دهند.

در حالی که مطالعات علمی هیچ افزایش خطری را برای چشم ها نشان نمی دهد، اثرات دیگری مانند اختلال در ریتم بیداری و خواب ممکن است، که ممکن است به ویژه برای این گروه سنی مهم باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *