اگر شما عزیزان قصد خرید میخ طلایی ریز را دارید توصیه می کنیم که چند نکته مهم و اساسی را در دستور کار خویش قرار دهید تا بهترین خرید را داشته باشید.

در دهه 50 میلادی با افزایش هزینه دستمزد کارگران و بالا رفتن هزینه های تولید ، شرکت ها برای کاهش هزینه های خود و بهره وری بیشتر خود، به فکر ایجاد ابزاری افتادند تا علاوه بر اینکه سرعت کار را تسریع دهند از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه باشد.

این تفکر باعث ابداع و یا اختراع انواع میخکوب ها و چکش های خودکار گردید. این ابزار کمک می کنند که کارگران با سرعت بیشتری نسبت به گذشته کار کنند و همچنین بهره وری بیشتری داشته باشند.

با گذشت زمان و تکامل انواع میخکوب ها ، باعث تولید انواع میخ ها با جنس ، اندازه و کارایی های مختلف شده است.

میخ ها با توجه به کاربرد و جنس خود به چند دسته تقسیم می شوند که ما در اینجا به طور مشخص در مورد انواع میخ نواری و کارکرد ان در صنایع چوبی صحبت میکنیم.

میخ و چوب دو شی بسیار مهمی از دوران کهن بوده اند که مردم سالیان دراز با استفاده از این دو به ساخت خانه، سر پناه و قایق و … می پرداختند.

میخ

و با گذشت سالها و پیچیده شدن ابزار و وسایل، استفاده از این دو وسیله نیز دچار تغییراتی شده است که امروزه شاهد تولید انواع میخ با توجه به کارایی و کاربرد انها هستیم.

میخ نواری از انواع میخ ها
میخ نواری : میخ های نواری در اندازه ، فرمت و کارایی های متفاوت تولید می شوند که بسته به نوع احتیاج از انها استفاده می شود. انواع میخ نواری عبارتند از :

1- دنده ای : که دارای حلقه های مخروطی متوالی بوده که به داخل چوب فرو می روند و به علت مخروطی بودن ان ، چنان در بافت چوب جا باز می کنند که جدا کردن انها بسیار سخت و حتی ناممکن می باشد. از این نوع در صنایع چوبی مانند پارکت و… استفاده می گردد.

2- مته ای : به دلیل شکل ظاهری و نحوه ساخت ان که فرم فیزیکی ان به صورت شیارهای جلو برنده می باشند، هنگام استفاده در صنایع چوبی و نحوه فرو رفتن ان در چوب که حالت چرخشی و دورانی که در جهت عقربه های ساعت می باشد، میخ را به داخل چوب فرو می کنند و به علت حرکت چرخشی ان چنان در چوب جا خوش می کند که خارج کردن ان غیر ممکن می شود.

3- ساده : نوع ساده انها نیز در صنایع چوبی بسیار کاربرد دارد و در پالت ها ، باکس ها و … استفاده می گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *