قیمت روفرشی ۱۲ متری چقدر است؟ روفرشی پارچه ای ضخیم و قالی مانند است که روی قالی می اندازند تا قالی را از تابش مستقیم نور، پاخوردگی های زیاد و ایجاد لک و آلودگی که دغدغه ای برای خانه های بچه دار می باشد حفظ کنند. روفرشی محصولی صد درصد ایرانی است که مهد تولید آن استان یزد با بیش از 50 سال قدمت می باشد، در یزد بسیاری از مردم درآمد خود را از راه حرفه تولید صنایع دستی در می آورند که روفرشی یکی از آنها است.

قیمت وزن روفرشی 12 متری

قیمت روفرشی ۱۲ متری

قیمت روفرشی ۱۲ متری طرح های اولیه روفرشی در گذشته چهار خانه با جنس پنبه بود که با دستگاه ماکویی بافته می شد، امروزه روفرشی ها را عموما در طرح های متنوع و پیچیده و دو رو می زنند و برای بافت آنها از ماشین های بافندگی راپیری استفاده می شود که مجهز به سیستم ژاکارد هستند. روفرشی محصولی است که نه تنها در سراسر کشور خواهان دارد بلکه در کشورهای دیگر هم علاقه مندان زیادی دارد و به همین دلیل صادرات آن فعال است، انواع روفرشی در مدل ها و جنس های مختلف به کشورهایی همچون عراق، قزاقستان ، افغانستان، ترکمنستان و پاکستان صادر می شود.

روفرشی ۱۲ متری

روفرشی ۱۲ متری انواع روفرشی و مدل هایش این محصول نه تنها رواندازی برای قالی های پهن شده در منازل است بلکه چون سبک و قابل حمل می باشد به عنوان زیراندازی برای گردش و سفر نیز استفاده می شود. روفرشی کلاسیک، روفرشی مدرن و روفرشی مدرن ابریشمی و ترک کشدار از مهم ترین مدل های این محصول است که با طرح ها و رنگ های مختلف روانه بازار ها می شود. مدل کلاسیک در طرح های خشتی، افشانه و ترنج تولید می شود که نسبت به بقیه ضخامت کمتری دارد و مناسب سفر است، مدل مدرن برای منازلی که با دکوراسیون مدرن چیده شده مناسب است که عموما با الیاف مخمل تولید می شود

وزن روفرشی 12 متری

وزن روفرشی 12 متری اگر خانه‌ای با پنجره‌های متعدد و نور زیاد دارید، بهتر است بیشتر از گذشته از فرش‌ها محافظت کنید. با استفاده از یک روفرشی مناسب به‌خوبی می‌توانید از ساییده شدن فرش در برابر آفتاب و یا پاخور زیاد جلوگیری کنید. وزن روفرشی 12 متری بسیار سبک و به تنهایی قابل حمل می باشد. در حال حاضر انواع فرش‌های دستباف و ماشینی با کیفیت ممتاز و قیمتی بالا وجود دارند و محافظت از آن‌ها، روشی مناسب برای کاهش هزینه‌ها محسوب می‌شود. برای این کار، استفاده از روفرشی به‌عنوان یک روکش بافته شده از متریال پنبه، پلی‌استر و…. روشی منحصر به فرد و زیبا برای افزایش عمر مفید فرش و ماندگاری آن محسوب می‌شود. همچنین می‌توانید با این کار، عیوب مختلف فرش را از دید دیگران مخفی کنید؛ بدون اینکه دکوراسیون خانه زیبایی خود را از دست بدهد. انتخاب یک روفرشی مناسب و زیبا نیاز به رعایت فاکتورهای مختلفی دارد. علاوه بر آن، انواع مختلفی از این روکش در بازار موجود است. به همین دلیل در این مقاله از زیلوکس انواع روفرشی و مزایای استفاده از آن‌ها را در خانه ارزیابی می‌کنیم. روفرشی چیست؟

روفرشی به‌عنوان پارچه‌ای ضخیم در دسته منسوجات قرار دارد که با طرح و نقش‌های سنتی، بافته می‌شود. شهرها و کارخانجات مختلفی در تولید آن فعال هستند؛ اما شهر یزد به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز تولید روفرشی در ایران است. با استفاده از آن به‌راحتی می‌توانید از سلامت فرش در برابر آفتاب، ساییده شدن و فرسودگی مراقبت کنید. همچنین این روکش کاملا سبک و قابل شستشو است و حمل و نقل آسانی دارد. به همین دلیل می‌توانید از آن در سفر به‌عنوان زیرانداز استفاده کنید. مزایای استفاده از روفرشی مهم‌ترین مزیتی که در استفاده وجود دارد، محافظت از سلامت و نظافت فرش است. این موضوع زمانی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند که خانه‌ای با ترافیک زیاد و کودکان بازیگوش داشته باشید.

کودکانی که هرروز در حال بازی هستند و از ریخت و پاش در خانه، ناراحت نمی‌شوند! بنابراین وظیفه شما بیشتر است و دائم باید در حال تمیز کردن لکه‌ها و غذاهایی باشید که فرزندانتان در خانه می‌ریزند. علاوه بر آن ممکن است برخی اوقات لکه مواد غذایی و نوشیدنی آن‌قدر سخت باشد که به‌خوبی قابل پاک کردن نباشد. به همین دلیل بهتر است برای کاهش وظایف کاری خود و محافظت بیشتر از نظافت و سلامت فرش، از روفرشی استفاده کنید. در کنار این مزیت، فراموش نکنید که تابش نور خورشید به‌طور مداوم می‌تواند باعث تغییر در کیفیت رنگ فرش شود.

برای جلوگیری از این اتفاق نیازی نیست که خودتان را از نور خورشید و تابش آن در خانه محروم کنید. فقط کافی است یک روکش مناسب روی فرش بیاندازید که کیفیت رنگ الیاف فرش دچار مشکل نشود. روفرشی چیست و چه کاربردی دارد؟ انواع روفرشی در گذشته روفرشی‌ها با یک شکل یکسان تولید می‌شدند و خلاقیت زیادی در طرح و شکل آن‌ها نبود. علاوه بر آن، زیبایی چندانی نداشت و فقط به دلیل کاربردی بودن، در بیشتر خانه‌ها دیده می‌شد. اما امروزه این محصول در انواع مختلفی تولید و طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی روی آن بافته می‌شود. بنابراین دست شما برای انتخاب گزینه زیباتر و متناسب با دکور خانه کاملا باز است. انواع روفرشی شامل: روفرشی کلاسیک: در بافت این نوع از طرح‌ها و نقش‌های کلاسیک و سنتی که در فرش‌های دستباف دیده می‌شود، استفاده شده است.

این طرح‌ها مواردی مانند لچک ترنج، خشتی و افشان که برای استفاده برای فرش کلاسیک مناسب هستند. ضخامت این نوع کمتر از نمونه‌های جدید است و به همین دلیل بهترین انتخاب به‌عنوان زیرانداز در گردش و سفر است. روفرشی کلاسیک روفرشی مدرن: برای انواع فرش مدرن مانند فرش مدرن 1000 شانه می توانید از این مدل دارای ظاهری مخملی شکل هستند و به همین دلیل بسیار زیبا و لوکس به نظر می‌آیند. علاوه بر آن، شما می‌توانید از نمای مخملی در دو طرف روفرشی استفاده کنید. روفرشی مدرن روفرشی مدرن ابریشمی: در این مدل از روفرشی، متریال ابریشم مصنوعی یا پلی‌استر برای بافت به کار رفته است. به همین دلیل ظاهری بسیار زیبا، ظریف و درخشان دارد. همچنین می‌توانید در کنار جلوگیری از آلوده شدن فرش‌ها، از زیبایی آن در دکوراسیون استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که بهترین گزینه برای کسانی است که نسبت به پرز فرش حساس هستند. بنابراین با انداختن این کالا می‌توانید از بروز بیماری‌های تنفسی و حساسیت پوستی روی بدن جلوگیری کنید.

روفرشی مخمل: این نوع روفرشی دارای بافت و ساختاری ضخیم و محکم است و بهترین محافظ برای نگهداری فرش از آلودگی و نور خورشید است. البته شستشوی مداوم و بیش از حد روفرشی باعث می‌شود که درخشندگی و حالت مخملی خود را بعد از مدت طولانی از دست بدهد. این روفرشی ضخامت بسیار بالایی نسبت به نمونه‌های کلاسیک و ابریشمی کشدار دارد و با استفاده از یک نخ معمولی در کنار نخ مخملی بافته می‌شوند. به همین دلیل عمر مفید بیشتری دارند. البته روفرشی‌های مخمل که کاملا با نخ مخملی بافته می‌شوند، مقاومت و استحکام بسیار بیشتری دارند و کیفیت و مرغوبیت آن بسیار زیاد است.

روفرشی کشدار: دور این روفرشی‌ها که با طراحی مدرن و شکل‌های بسیار زیبا تهیه می‌شوند، کش دوخته شده است. به همین دلیل به‌طور کامل فرش را احاطه می‌کند و راه رفتن، دویدن بچه‌ها و مواردی از این دست باعث جمع شدن روفرشی نمی‌شود. بنابراین بهترین انتخاب برای خانه‌هایی محسوب می‌شود که کودکان پر جنب و جوش و بازیگوشی دارند.، تا در کنار محافظت از سلامت فرش‌ها، جلوه ظاهری روفرشی زیبا و مرتب باشد. نکته جالب دیگری که درباره روفرشی کشدار وجود دارد این است که به‌راحتی می‌توانید روی آن را جاروبرقی بکشید، بدون اینکه حرکت کند. همچنین انواع این روفرشی در طرح‌های زیبا و مدرن و یا سنتی و کلاسیک در بازار موجود است تا با توجه به دکور خانه و سلیقه خود، گزینه بهتر را خرید کنید.

روفرشی‌های کشدار در کنار محافظت از سلامت فرش در برابر آلودگی و نور زیاد خورشید، از آلوده شدن و صدمه دیدن ریشه نیز محافظت می‌کنند. بنابراین بهترین انتخاب برای تمام خانه‌ها محسوب می‌شوند. این نوع کالا در کنار مزایای مختلف مانند ظاهر بسیار زیبا و ظرافت زیاد، دارای معایبی است. قیمت این محصول نسبت به سایر روفرشی‌ها بیشتر است و در کنار آن، به دلیل نازک بودن، عمر مفید کمتری دارد. ابعاد روفرشی در حال حاضر ابعاد مختلف فرش‌ها استاندارد شامل ۳ متری، ۶ متری، ۹ و ۱۲ متری بافته می‌شوند. در این میان روفرشی ۱۲ متری بزرگ‌ترین سایر روفرشی است و قیمت بالاتری دارد. نکته جالب توجه درباره روفرشی این است که تنها مردم ایران نیستند که به استفاده از روفرشی علاقه دارند.

کشورهای همسایه مانند ترکیه، قزاقستان، پاکستان، ترکمنستان و … نیز از این روکش در دکوراسیون استفاده می‌کنند. همچنین علاوه بر ایران، کشور ترکیه نیز در بافت و تولید روفرشی‌های جذاب فعالیت دارد. به‌طوری که تولید روفرشی مدرن کشدار، محصولی از ترکیه محسوب می‌شود. ابعاد روفرشی کلام پایانی ما خواهد بود. در این صفحه تلاش کردیم تا انواع مختلف روفرشی را به همراه مزایا و معایب مختلف آن‌ها بررسی کنیم. خرید این محصول روشی مناسب، مقرون به‌صرفه و در عین حال زیبا و جذاب برای محافظت بهتر و بیشتر از فرش محسوب می‌شود. بنابراین اجازه بدهید که بچه‌ها با خیال راحت در خانه بازی کنند. همچنین پنجره‌های را باز کنید و از نور جذاب خورشید برای سلامتی خود بهره ببرید.

خرید روفرشی ۱۲ متری

خرید روفرشی ۱۲ متری انواع روفرشی: روفرشی ابریشم: از ویژگی های این مدل می توان نازک بودن، قابلیت شست و شوی راحت، کم وزن بودن و… را نام برد. تنها عیب آن ها این است که از روی فرش لیز می خورند و خیلی سریع ظاهرشان به هم می ریزد. روفرشی مخمل ابریشم: ویژگی های آن عبارتند از: نرم بودن به دلیل وجود مخمل در آن، وزن بالایی دارند و روی فرش لیز نمی خورند، داشتن طرح های زیبا و جذاب. روفرشی مخمل: روفرشی های معمول موجود در بازار همین نوع است که ترکیبی از نخ مخمل و نخ معمولی می باشد. روفرشی دوشانل: جنس آن همانند روفرشی مخمل است، منتهی نخ های به کار رفته در آن هر دو مخمل می باشد و ترکیبی از مخمل و نخ معمولی نیست. همین ویژگی آنها را سنگین تر کرده است‌. روفرشی زرکدار: این مدل هم همان روفرشی مخمل است، اما یکی از نخ های به کار رفته در آن نخ زرک می باشد. روفرشی ترک کشدار: جنس آن از مخمل ترک می باشد. از روی فرش لیز نمی خورد، تنها عیبی که دارد نازک بودن آن و قیمت بالایی است که دارد.

روفرشی 12 متری ارزان

روفرشی 12 متری ارزان نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید روفرشی لازم است بدانید: توجه به بودجه: به این معنا که چه مقدار برای خرید این وسیله می خواهید خرج کنید. معمولا قیمت روفرشی ها از ارزان شروع می شود تا گران، و شما عزیزان می توانید متناسب با بودجه و سلیقه خود مدل مدنظرتان را خریداری کنید. البته فراموش نکنید، قیمت روفرشی نسبت به قیمت فرش بسیار پایین تر خواهد بود. توجه به سایز فرش: قبل از خرید روفرشی باید اندازه فرشی که قرار است روفرشی را بر روی آن بیندازید، مدنظر قرار دهید. سایز فرش ها چند نمونه است: ۳ متری، ۶ متری، ۹ متری، ۱۲ متری. بر این اساس سایز روفرشی ها هم به ترتیب به همین شکل خواهد بود. جنس روفرشی: نخ به کار رفته در روفرشی ها از جنس پلی استر می باشد. پلی استرها از کیفیت خیلی عالی برخوردار هستند و اصلا تغییر رنگ نمی دهند. شست و شوی روفرشی: اگر قصد شست و شوی روفرشی را دارید، حتما آن را با شامپو فرش بشویید، سعی کنید دمای آب هم ۴۰ درجه باشد. هنگام شست و شو هم از وسایل زبر و تیز استفاده نکنید.

روفرشی 12 متری جدید

روفرشی 12 متری جدید مطالعه بیشتر:معرفی انواع فرش مدرن راهنمای خرید روفرشی وقتی می‌خواهید برای خانه خود روفرشی 12 متری جدیدی بخرید علاوه بر طرح و رنگ باید برخی نکات مهم دیگر را نیز در نظر داشته باشید. جنس روفرشی اولین و مهم‌ترین فاکتوری که بهتر است به آن توجه کنید جنس روفرشی چرا که دوام و ماندگاری محصول به جنس آن بستگی دارد. امروزه روفرشی ها به صورت پلی استر، مخمل و ابریشم تولید می‌شوند. شما می توانید براساس سلیقه و بودجه خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. پارچه‌های پلی استری وزن کمتری دارند و شستشوی آن‌ها راحت‌تر است. مدل‌های ابریشمی با استفاده از الیاف مصنوعی ابریشم تهیه می‌شوند. این محصولات زیبایی و شفافیت فوق‌العاده‌ای دارند و برای افرادی که به پرز فرش حساس هستند بهترین گزینه است.

قیمت روفرشی ۱۲ متری در دیجی کالا

قیمت روفرشی ۱۲ متری در دیجی کالا اگر ضخامت روفرشی برایتان اهمیت دارد باید از روفرشی مخمل ( که از یک نخ مخمل و یک نخ معمولی بافته شده) و روفرشی دوشانل (که از دو نخ مخمل بافته شده) یکی را انتخاب کرده و پس از آن به سراغ انتخاب طرح و نقش روفرشی که شامل طرح‌های روفرشی مدرن، روفرشی کلاسیک می‌باشد بروید. روفرشی کلاسیک: این نوع روفرشی شامل طرح‌های خشتی، افشان، لچک و ترنج و … می‌باشند و بدلیل ضخامت کمتر مناسب حمل جهت زیرانداز در سفر و گردش می‌باشند. روفرشی مدرن: این نوع روفرشی برای منازل و دکوراسیون‌های مدرن مناسب می‌باشند و بیشتر از الیاف شانل (مخمل) تولید شده و زیبایی چشم گیری دارند، بعضی از این روفرشی‌ها دو رو (دو طرفه) بوده و در صورت آلوده شدن یک طرف آن شما می‌توانید از روی دیگر آنها استفاده کنید. قیمت روفرشی 12 متری در سایت دیجی کالا همراه با تصاویر زیبا قرار دارد که با مراجعه به سایت مذبور می توان روفرشی مناسب را خرید.

نخ شانل (مخمل) چیست؟ نخ شانل (یا مخمل) یک نخ پرز است که تولید تجاری آن از دهه ۱۹۷۰ میلادی شروع شد. این نخ با قرار دادن طول کوتاهی از نخ، به نام “شمع”، بین دو “هسته اصلی” و سپس با هم چرخاندن نخ تولید می‌شود. لبه‌های این شمع‌ها پس از آن به سمت راست به هسته‌ی نخ‌ریسی می‌چسبند، به این ترتیب نرمی و ظاهر خاص را به شانل می‌دهد. شانل‌های امروزی بسیار زیبا بوده و شهرت آن در حال افزایش است. نخ شانل به طور کلی از پنبه تولید می‌شود، اما همچنین می‌توان از آکریلیک، رازیون و الفین نیز در تولید آن استفاده کرد. جهت داشتن ظاهر زیبا و زیردستی نرم، نخ شانل انتخاب مناسبی برای طراحان پارچه در طراحی بسیاری از منسوجات است. نرمی و براقیت شانل، ظاهر و زیردست کالاهایی همچون روفرشی ، پارچه رومبلی، پرده‌ای، پتو، قالیچه و پوشاک را افزایش می­‌دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *