استفاده مکرر از عرقیات گیاهی ارس باعث آرام شدن سیستم اعصاب می شود، همچنین علاوه بر آرام شدن سیستم عصبی باعث بر طرف شدن بسیاری از مشکلات گوارشی شده است.

در طول دوره های شلوغ یا به سادگی در اعماق زمستان، زمانی که خستگی و کمبود آفتاب احساس می شود، گیاهان خاصی می توانند به بازیابی انرژی کمک کنند.

زنجبیل: زنجبیل سرشار از ویتامین ها (B1، B2، B3، C)، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها است، زنجبیل گیاه بسیار جالبی است. بدن را تقویت می کند، آن را تقویت می کند، در صورت خستگی سریع تن را به دست می آورد.

جینسینگ: جینسینگ که توسط WHO و EFSA (مرجع ایمنی غذای اروپا) برای تحریک توانایی های جسمی و ذهنی در صورت خستگی به رسمیت شناخته شده است، از بدن در مقابله با عدم تعادل و تجاوزهایی که با آن مواجه می شود حمایت می کند.

برای این گیاهان انرژی زا، از موارد منع مصرف آگاه باشید: خواص ضد انعقادی زنجبیل می تواند با برخی داروها تداخل داشته باشد. در صورت ابتلا به بیماری های مرتبط با خون، فقط با نظر پزشک مصرف شود.

عرقیات

مصرف آن برای افراد دیابتی و زنان باردار و شیرده توصیه نمی شود. این در حالی است که جینسینگ در افراد مبتلا به فشار خون بالا، دیابت، اختلالات قلبی عروقی یا عصبی منع مصرف دارد. همچنین باید دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

اگر نگرانی شما کمبود انرژی نیست، بلکه بیش از حد عصبی هستید، پس خواص تسکین دهنده عصاره های گیاهی خاص می تواند به شما در اشکال مختلف کمک کند. در واقع، داروهای گیاهی می تواند در مبارزه با استرس یا بی خوابی بسیار موثر باشد.

سنبل الطیب: سازمان جهانی بهداشت آن را به دلیل اثربخشی آن در برابر بی قراری عصبی، اضطراب، و در برابر بی خوابی که می تواند از این حالت های استرس ایجاد کند، شناخته شده است.

دوز باید با توجه به شدت اختلالات اضطرابی تعیین شود، بنابراین لازم است قبل از استفاده از یک متخصص بهداشت مشورت کنید. سنبل الطیب برای زنان باردار و شیرده و همچنین برای کودکان زیر 12 سال توصیه نمی شود.

بابونه: بابونه آلمانی یک مرجع واقعی در میان گیاهان تسکین دهنده، توسط سازمان جهانی بهداشت برای آرام کردن تحریکات عصبی و رفع بی خوابی جزئی شناخته شده است. بابونه حاوی آپیژنین است، ماده ای که گفته می شود اثرات آرام بخش و آرام بخش دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *