در اینجا چند نکته برای کمک به شما در پیشبرد روال مراقبت از پوست از طریق شوینده پوست چرب درماسیف و تغییرات سبک زندگی آورده شده است.

میوه ها و سبزیجات تازه بخورید: میوه ها و سبزیجات حاوی آنتی اکسیدان های قوی هستند که به محافظت از پوست در برابر آسیب های سلولی ناشی از رادیکال های آزاد، سیگار، آلودگی و نور خورشید کمک می کنند. این آلاینده ها می توانند باعث ایجاد چین و چروک و لکه های پیری شوند.

برای کمک به جلوگیری از آسیب پوست، رنگین کمانی از میوه ها و سبزیجات رنگارنگ بخورید و حداقل پنج وعده در روز مصرف کنید.
آب زیاد بنوشید: پوست برای انعطاف پذیری نیاز به رطوبت دارد. حتی کم آبی خفیف باعث می شود پوست شما خشک، خسته و کمی خاکستری به نظر برسد.

شما باید شش تا هشت لیوان آب در روز بنوشید. حتی اگر از خانه کار می کنید، یک بطری آب روی میز خود نگه دارید تا به شما یادآوری کند که باید بنوشید.

شوینده

فراموش نکنید که برخی از میوه‌ها و سبزیجات، مانند هندوانه و خیار نیز به مایعات کمک می‌کنند – مزیت اضافه این است که مواد معدنی موجود در آنها میزان آبرسانی به بدن و پوست شما را افزایش می‌دهد.

ورزش: با افزایش ضربان قلب و بهبود گردش خون، ورزش می تواند به رساندن اکسیژن و مواد مغذی به پوست کمک کند – یک راز بزرگ ضد پیری.

پوست شما را سالم نگه می دارد و باعث تولید کلاژن و سلول های جدید پوست می شود تا به شما در داشتن پوستی درخشان کمک کند.

در حالی که این روال روزانه را دنبال می کنید، خوب غذا خوردن نیز به همان اندازه مهم است. ارزش این را دارد که این احتمال را در نظر بگیرید که غذاهای قلیایی مانند میوه ها، سبزیجات، آجیل خام و سویا با تأمین مواد مغذی برای بدن که سطح pH خون شما را حفظ می کنند، برای پوست شما معجزه می کنند. (IANS)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *