انتخاب عسل سبوس دار تصمیم گیری برای بازگشت به طبیعت است. وقتی هیچ برچسب و شیشه های براقی در راهروهای سوپرمارکت های بزرگ انباشته نشده بود، چگونه بود؟

انتخاب عسل طبیعی که در کندو عسل تولید شده و هیچ گونه مواد مصنوعی به آن اضافه نشده کاری بس دشوار است و به آسانی یافت نمی شود.

به سراغ تهیه کننده رفتیم، با او صحبت کردیم، رابطه اعتماد ایجاد کردیم و محصول خریداری شده علاوه بر حسن طبیعی آن، حاصل یک تبادل احساسی بود.

تکیه بر برچسب یا زیبایی بسته بندی همیشه راه درستی برای عسل ارگانیک و کامل نیست. در قلمرو ایتالیا، از دولومیت تا اتنا، عسل عالی تولید، کنترل و تایید می شود.

توصیه این است که محصولات زنبورداران را در بازارها یا جشنواره ها جستجو کنید. متخصصان پرشوری هستند که مرواریدهای واقعی را ارائه می دهند: از عسل درخت توت فرنگی گرفته تا عسل شکوفه پرتقال، تا موارد کمیاب مانند عسل پیچک بسیار تلخ.

عسل طبیعی محصول دگرگونی ترشحات گل ها شهد و ترشحات برخی حشرات عسلک است که توسط زنبورها انجام می شود. سپس در سلول های لانه زنبور عسل کندوها یا کندوها ذخیره می شود بسته به اینکه زنبورها در طبیعت هستند یا در زنبورداری.

کیفیت عسل خوراکی نه تنها به کار زنبورها و شرایط محیطی اقلیم، گیاهان و غیره، بلکه به عامل دوم نیز بستگی دارد: دخالت انسان.

برای حمایت از تولید، استخراج و در دسترس قرار دادن آن در اختیار مصرف کننده، در واقع باید مراحل مختلفی را انجام دهد.

از آنجایی که تولید عسل از زنبورهای تغذیه کننده طبیعی همیشه یکسان نیست و برعکس، از سالی به بعد بسیار نامنظم است، برخی از زنبورداران کسانی که زنبورهای عسل نگهداری می کنند زنبورها را با آب قند تغذیه می کنند و دستگاه پخش مخصوصی را نصب می کنند.

به عنوان نوعی آخور عمل می کند. این، اگر از یک طرف عملکرد کلی کندو را بهبود بخشد خانه مصنوعی که توسط انسان برای جایگزینی کندوی طبیعی ساخته شده است، از طرف دیگر عطر و طعم آن را جریمه می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *