انواع دفتر ‌هایی که به صفحات اجازه اضافه، حذف و جایگزینی می‌دهند با حلقه‌ها، میله‌ها یا دیسک‌ها بسته می‌شوند. در هر یک از این سیستم‌ها، صفحات با سوراخ‌هایی اصلاح می‌شوند که توانایی مکانیزم اتصال خاص برای ایمن کردن آنها را تسهیل می‌کند.

دفتر 80 برگ نهال از انواع دیگر دفتر است که نوع سیمی و غیر سیمی آن نیز وجود دارد. 

دفتر های حلقه ای و میله ای محتویات خود را با پیچاندن صفحات سوراخ دار در اطراف شاخک های مستقیم یا منحنی محکم می کنند.

در حالت باز، صفحات را می توان حذف و مرتب کرد. در حالت بسته، صفحات به ترتیب حفظ می شوند. دفتر ‌های متصل به دیسک، عملیات باز یا بسته را با اصلاح خود صفحات حذف می‌کنند.

یک صفحه سوراخ شده برای سیستم صحافی متصل به دیسک شامل ردیفی از دندانه ها در امتداد لبه کناری صفحه است که به محیط بیرونی برجسته دیسک های جداگانه می چسبد.

دفتر هایی که برای طراحی و ثبت اسکرپ بوک استفاده می شوند معمولاً خالی هستند. دفترهای نوشتن معمولاً نوعی چاپ روی مواد نوشتاری دارند، البته فقط خطوطی برای تراز کردن نوشتار یا تسهیل انواع خاصی از طراحی.

دفتر ‌های Inventor دارای شماره صفحه‌هایی هستند که برای پشتیبانی از ادعاهای اولویت‌دار از قبل چاپ شده‌اند. شاید بتوان آنها را ادبیات خاکستری دانست.

بسیاری از دفتر ها دارای تزئینات گرافیکی هستند. سازمان دهندگان شخصی می توانند انواع مختلفی از صفحات از پیش چاپ شده داشته باشند.

هنرمندان اغلب از دفتر های بزرگ استفاده می کنند که شامل فضاهای وسیعی از کاغذ خالی مناسب برای طراحی است. به طور مشابه آهنگسازان از دفترچه یادداشت برای نوشتن اشعار خود استفاده می کنند.

وکلا از دفتر های نسبتاً بزرگی استفاده می‌کنند که به عنوان پدهای قانونی شناخته می‌شوند که حاوی کاغذهای خط‌دار (اغلب زرد) هستند و برای استفاده روی میز و میز مناسب هستند.

این خطوط افقی یا قوانین گاهی بر اساس فاصله‌شان با قاعده گسترده دورترین، قاعده دانشگاه نزدیک‌تر، قاعده قانونی کمی نزدیک‌تر و قاعده باریک نزدیک‌ترین طبقه‌بندی می‌شوند که به خطوط متن بیشتری در هر صفحه اجازه می‌دهد.

هنگامی که به پشت مقوا دوخته می شود، ممکن است این کتاب ها را کتاب های ترکیب یا با امضای کوچکتر کتاب های آبی یا کتاب های امتحانی نامیده و برای امتحانات انشا استفاده شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *