برای سازماندهی خط لوله گاز، لوله های ساخته شده از سرب و فولاد برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته است که قابل اعتماد، قوی و بادوام است.

لوله پلی اتیلن sdr11 از جمله این لوله ها می باشد که در صنایع مختلفی کاربرد دارد.

در پایان قرن گذشته، یک انقلاب واقعی در زمینه ساخت و ساز رخ داد: مواد پلیمری ظاهر شدند که از آنها لوله های پلاستیکی، از جمله لوله های گاز، با اکستروژن ساخته می شدند.

نصب آسان، سبک و ایمن برای محصولات بهداشتی شروع به جایگزینی فلزات سنگین کرد. آیا می توان از لوله های پلاستیکی برای گاز استفاده کرد، خواص اصلی و مزایای این محصولات چیست.

لوله های پلی اتیلن برای خط لوله گاز:

لوله پلی اتیلن گاز چیست؟

لوله پلی اتیلن گاز یک محصول پلیمری برای انتقال مواد گازی قابل احتراق است که با اکستروژن مداوم از HDPE پلی اتیلن کم فشار ساخته شده است.

چنین لوله های HDPE برای ساخت خطوط لوله اصلی گاز و شبکه های توزیع گاز برای انتقال گاز به مصرف کنندگان در نظر گرفته شده است.

در ساخت محصولات از گریدهای مواد PE-80 و PE-100 استفاده می شود. دومی دارای چگالی بالاتر، مقاومت و عملکرد بهتر است.

با همان ضخامت دیواره HDPE، یک لوله PE-100 فشار بیشتری را نسبت به یک محصول PE-80 تحمل می کند.

ویژگی های لوله پلی اتیلن HDPE:

ویژگی های لوله HDPE برای گاز به دلیل ویژگی های موادی است که از آن ساخته شده اند. لوله های HDPE برای گاز بادوام، مقاوم در برابر مواد شیمیایی، دمای شدید، قادر به تحمل بارهای بالا و فشار بالا هستند.

آنها بر خلاف محصولات فولادی سبک هستند که حمل و نقل و نصب خط لوله گاز را ساده می کند. سفتی گاز لوله های HDPE برای گاز بسیار بیشتر از محصولات پلیمری است.

نفوذ اکسیژن به خط لوله در صورت آسیب دیدن، مملو از وقوع یک وضعیت انفجاری است. بنابراین عملا برای ساخت ارتباطات گازی از پروپیلن استفاده نمی شود، بلکه از لوله های پلی اتیلن کم فشار استفاده می شود.

آنها به طور کامل با الزامات چنین محصولاتی مطابقت دارند.

لوله های پلی اتیلن برای خطوط لوله گاز دارای سطوح بیرونی و داخلی صاف هستند و مطابق با الزامات GOST R 50838-95 هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *